Hakkımızda

HAKKIMIZDA

Fonex Kozmetik, uluslararası standartlarda üretim yaparak, İç piyasada ve 50 ülkede, 15’den fazla tescilli ve distribütörlüğünü üstlendiği uluslararası markası ile tüketicilerine ve profesyonel kullanıcılarına kişisel bakım, saç bakımı, saç şekillendirme ve elektronik kuaför ekipmanı ihtiyaçlarına yönelik ürünler sunan, üstün kalite anlayışı, Ar-ge yatırımları, Üretim teknolojisi, sürekli İnovasyon felsefesi ve müşteri odaklılık düşüncesini benimseyen, bugün ve gelecekte daha sağlıklı ve fonksiyonel ürünler ve hizmetler geliştirme hedefinde olan ve %100 Türk sermayesi ile faaliyet gösteren bir kozmetik markasıdır.

Tarihçemiz

Fonex’in temelleri 1962 yılında atıldı. İlk olarak “Ustura” üretimi yapıldı. Karaköy ve Eminönü limanlarında ustura üretimi ve satışları başladı. 1982 Yılında Erkek berberlerinin ihtiyaç duyduğu Hırdavat malzemelerinin üretim ve ithalatını gerçekleştirme amacıyla İtimat Kozmetik A.Ş kuruldu. 1995 yılında Fonex Markası tescil ettirildi ve Kozmetik ürünleri imalatının ilk temelleri atıldı. 2000 yılından itibaren Fonex markalı ürünlerde Erkek Kuaför kozmetik ürünleri üretilmeye başlandı. 2002 yılında ilk kozmetik ürün ihracatı yapıldı.

Sonraki yıllarda hitap edilen kanallarda gelişen ihtiyaçlar doğrultusunda kişisel bakım, saç bakımı, şekillendirme ve kişisel temizlik ürünleri üretilmeye başlandı. Günümüzde çok geniş bir ürün yelpazesine sahip olan, geliştirdiği ürünlerle tüketici ve profesyonellere tam hizmet sunan ve 50 ülkeye ihracat yapan bir kozmetik üreticisi olarak yoluna devam etmektedir. Ayrıca ,kuaför makine ve ekipmanları ithal ederek bu pazardaki lider konumunu sürdürmektedir. Önümüzdeki yıllarda Gebze OSB’de toplam 28.000 m2 alana sahip üretim tesisine geçecektir.

VİZYON - MİSYON - DEĞERLERİMİZ

Vizyonumuz, uluslararası düzeyde kozmetik markaları yaratarak ülkemizin ve çalışanlarımızın mutluluğuna katkıda bulunmak ve başarılarımızla gurur duyacağımız bir aile olmaktır.

Misyonumuz Fonex kozmetik markalarının yurtiçi ve yurtdışındaki rekabetçi konumunu sürekli arttırmak ve yenilikçi anlayışını her daim taze tutmaktır.

Değerlerimiz, kalitenin değişilmez bir unsur olduğunu kurulduğu günden bu yana benimseyerek, deneyimli, yaratıcı, yenilikçi ve profesyonel bir yönetim anlayışı ile, insana, çevreye saygılı ve duyarlı olmak ve müşteri odaklılığımızdır.

İNSAN KAYNAKLARI

Fonex Kozmetik, çalışan verimliliğini ve mutluluğunu ön planda tutar, verdiği eğitimler ve seminerler ile kişisel gelişimi destekler, kariyer planlama programları ile çalışanlarının özelliklerini ve yeteneklerini geliştirmeye önem verir, düzenlediği sosyal etkinlik ve organizasyonlarla takım olma bilincini yerleştirme felsefesini benimser.

SERTİFİKALARIMIZ

Tüketicisine en kaliteli ürünü sunmak hedefinde olan Fonex Kozmetik; prensiplerine bağlı, insan sağlığı ve doğaya saygılı, teknoloji ve yeniliklere açık olup dünya trendlerini yakından takip ediyor. AR-GE ve Kalite Kontrol Labratuvarları ile üretimin her aşamasında uygulanan titiz çalışmalarla, kaliteyi tartışılmaz düzeylere ulaştırmayı hedefliyor.